Turniej Abalone w sobotę 5 listopada

turniej_abaloneZapraszamy na Turniej Abalone! Wszystkich miłośników gier logicznych i nie tylko 🙂 Na zwycięzców czekają gry ufundowane przez wydawnictwo Rebel.

Nie wiecie na czym to polega? Przyjdźcie do Zgranych, a chętnie pokażemy jak grać 🙂 Stoliki i otwarty egzemplarz Abalone czekają 🙂

A tak w skrócie: dwóch graczy zasiada do sześciokątnej planszy z wgłębieniami, w której umieszcza się po 14 białych kul i 14 czarnych. Gracze na przemian popychają swoje kule tak, aby ostatecznie wypchnąć poza planszę 6 kul przeciwnika. Przepycha się 1, 2 lub 3 swoje bile (znajdujące się w jednej linii) do przodu, do tyłu lub na boki, przy czym 2 moje bile mogą popchnąć 1 bilę przeciwnika, 3 moje bile mogą popchnąć do 2 bil przeciwnika.

I to właściwie całe zasady!

Jeśli jednak chcecie poznać więcej szczegółów, instrukcję gry znajdziecie tu:
http://www.rebel.pl/repository/files/instrukcje/ABALONE_zasady%20PL.pdf

Prosimy o zgłoszenia na adres sklep@zgrani.pl
W tytule maila prosimy wpisywać „Turniej Abalone”.

Regulamin Turnieju w skrócie:

1. Turniej rozgrywany jest systemem pucharowym.
2. Przed rozpoczęciem turnieju uczestnicy losują numery, z jakimi będą rozstawieni.
3. Uczestnicy rozgrywają 2 partie eliminacyjne. Zwycięzca przechodzi do dalszej rundy. W przypadku remisu przeprowadzana jest dogrywka, aż do wyłonienia zwycięzcy.
4. W finale gracze rozgrywają pojedynki do 2 wygranych partii. Jeśli w finale jest nieparzysta liczba uczestników, to rozgrywane są mecze „każdy z każdym”.

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *